КОРЕКЦІЯ РУБЦІВ

 

Рубцювання – це нормальний і природний процес, яким супроводжується загоєння будь-якої рани. Рани бувають різної глибини та ширини, а тому і рубці після них залишаються різноманітні. Деяких з них годі позбутися цілковито і тому доводиться вдаватися до їх корекції.
Йдеться тут про хірургічне видалення частини грубо здеформованих тканин. Робиться це не раніше ніж за півроку після утворення рубця. На місці старого – широкого чи високого рубця ми робимо новий, набагато менший, зшиваючи краї шкіри.

 

Часом може бути потреба у пересадці цілої ділянки шкіри – якщо площа рубця надто велика для зшивання. Тривалість операції і період загоєння завжди індивідуальні – зважаючи на специфіку початкового рубця. У будь-якому випадку, нові рубці не так кидаються у вічі і не додають їх власнику надмірної мужності. Водночас слід пам’ятати, що неоперабельними є колоїдні рубці, які лише ростуть від втручання.
Пластика рубців є фактичним продовженням їх корекції. Робиться вона також для усунення естетичних та психологічних проблем в носіїв рубців. Сучасні пластичні хірурги здатні істотно покращити зовнішній вигляд рубців на шкірі, що мають різне походження.
Рани, що призвели до появи рубця можуть бути травматичної і хірургічної природи. Цей розподіл часом і має вирішальний вплив на обрання техніки поводження з рубцем надалі. е варто водночас сподіватися, що опісля жодних слідів на місці рубця не буде – ми залишимо там лише тоненьку смужку як слід від нашого втручання.

after
after
after
after
after
after
after
after
after
after
after

Від корекції та пластики рубців їх видалення відрізняється тим, що тут ми не вдаємося до жодних маніпуляцій з переміщенням рубця в інше місце чи зменшенням його форм, а просто вирішуємо його позбутися.

Видалити рубець цілковито – це те, що часом можна зробити лише за одну операцію. Звісно, все залежить від його розмірів, запущеності і віку пацієнта. Шляхів вирішення кожної конкретної проблеми є доволі багато: від безпосередньо хірургічного втручання і до роботи лазером.
Останній також може використовуватися у комплексному підході, коли після операції лишається малопомітний слід і вже його ми зішліфовуємо безпечним СО2-лазерним променем з визначеною довжиною хвилі. Таким чином, рубці стають цілковито непомітними, затягуються, набувають іншого відтінку, фактично виходять на один рівень за кольором зі шкірою і не виступають на тілі.