РІНОФІМА

 

Рінофіма – це захворювання шкіри носа запального походження. Рінофіма ще іноді називається винним носом, мідним носом, або цибулевим носом.

Причина виникнення рінофими – це зазвичай ускладнення і наслідок неналежного лікування рожевих вугрів, або розацеа, а також підшкірного кліща – хвороби, яка ще називається демодекоз. Факторами впливу на розвиток хвороби прийнято вважати надмірне споживання алкоголю, гормональні порушення в організмі, автоімунні та хронічні захворювання, несприятливу екологію, стресові і депресивні стани, а також інші обставини.

Часом доброякісне, пухлиноподібне утворення на носі позначене розростанням на різні боки усіх елементів шкіри: сполучних тканин, судин та жирових залоз.

Хвороба є яскраво помітною, оскільки ніс відчутно збільшується у розмірах, втрачає природну форму і набуває неприродного забарвлення.

after
after
after
after

Здебільшого рінофіма вражає чоловіків після 45-50 років – іноді хвороба розвивається повільно впродовж років, а часом все відбувається стрибкоподібно і тоді треба терміново звертатися до лікарів по допомогу.

Лікування рінофіми – це суто відповідальність професійного хірурга. Оскільки хвороба сама собою не минає, а її наслідки можуть бути страшними не лише з естетичного погляду. Іноді рінофіма може заважати дихати та навіть споживати їжу.

Хірургічне лікування рінофіми полягає у фізичному видаленні усіх уражених хворобою тканин – під місцевим знеболенням хірург прибирає зайві нарости, а опісля починається протизапальна терапія.

На носі після загоєння залишається почервоніла шкіра, яка набуває природного забарвлення за кілька тижнів чи місяців, залежно від процесу загоєння та складності операції.

Досвідчений хірург знає, що при рінофімі важливо прибрати усі уражені тканини, щоби не було рецидивів аж до злоякісних утворень, адже ніс є дуже тендітною частиною людського організму.

Зрізавши усю спотворену шкіру, естетичний хірург надає носу правильної форми та повертає пацієнта до нормального здорового життя.